TERAZİ 21 Özelliği ( 23 Eylül – 23 Ekim )

Element : Hava

Renk : Pembe, Yeşil

Gün : Cuma

Gezegen : Venüs

Genel Uyumluluk : Koç, Yay

Şanslı Sayılar : 4, 6, 13, 15, 24

Terazi Burcunun Özellikleri

Güçlü Yönleri : Kooperatif, Diplomatik, Zarif, Düşünceli, Sosyal

Zayıf Yönleri : Kararsız, Çatışmalardan kaçınır, Kin besler, Kendine acıma

Hoşlandığı Şeyler : Uyum, Nezaket, Başkalarıyla paylaşma, Açık hava

Hoşlanmadığı Şeyler : Şiddet, Adaletsizlik, Yüksek ses

Hiç Teraziyi Terazi kılan şeyin ne olduğunu merak ettin mi?

Terazi burcunun işareti altında doğmanın gerçekten ne anlama geldiğini daha iyi anlamak için bugün, Terazi kişiliğini oluşturan en yaygın özelliklerin 21’ini açığa çıkaracağız.

 1. Terazi bağışlar… ama unutmaz.
Terazi bağışlar gereksiz kinleri tutmaya vakit ayıramıyor ve birileri hata yaptığında, onlara ikinci bir şans vermek için genellikle affediyorlar.

Ancak onlar da hatalarından ders çıkaracak kadar akıllılar ve her şeyi hatırlamaya meyillidirler, böylece aynı hatayı iki kez yapmazlar.

2. Terazi genellikle uzun vadeli ve daha anlamlı ilişkiler arar.
Terazi Uzun Vadeli İlişkiler için can atar. Daha kısa süreli ve daha keskin uçuruma karşıt olarak uzun vadeli ve daha anlamlı ilişkiler kurmak için çok çabalar.

Çok sabırlıdırlar ve doğru kişi gelip hayatına girmedikçe beklemeye devam ediyorlar.

3. Terazi yanlış olduğunda itiraf eder, dengeli ve hızlıdır.
Terazi, hakikatin ve adaletin güçlü bir savunucusudur ve herkesin adil muamele görmesini sağlamak için kendi yollarından gideceklerdir.

Kötü muameleye maruz kalanlar için ayağa kalkmaktan korkmuyorlar ve suçu “başkasına” aktarmaya çalışmaktan ziyade kendi hatalarına itiraf ediyorlar.

 4. Terazi çılgın zeki ve aşırı derecede açık.
Terazi Akıllıdır. Bir Terazi’nin zekasını asla küçümsemeyin çünkü tüm zodyakların en zeki ve “açık” beyinlerine sahipler.

Fikirlerini mantıkla savunmaya muktedir olan eleştirel düşünenlerdir.

5. Terazi, önce kendi gözleriyle görmeden hiçbir şeye inanmaz.
Şüpheci Terazi, nesnelerin nesnel olarak analiz edilmesini ve başkalarının dedikodularına güvenmekten ziyade, kendi sonuçlarına varmayı seçerek son derece şüpheci olma eğilimindedir.

Doğru olduğuna inanmadan önce kendi gözleriyle görmek isterler.

6. Terazi aptalca şeyler yapmaktan kaçınan bir çözümcüdür.
Terazi, çatışmaları çözmede ustadır. İnsanlar aklın görüşünü yitirdiklerinde ve bir durum kaosa girmeye başlıyorsa… Terazi’nin arabuluculuk yapma ve insanları anlama duygusu devreye girer.

Çok diplomatik ve son derece ikna edici olabilirler ve bir durumu herkesin tatmin olduğunu hissedecek şekilde çözebilirler.

7. Terazi son derece gözlemcidir ve çoğu zaman izin verdiğinden fazlasını bilir.
Terazi, çevrelerindeki dünyayı sürekli olarak gözlemliyor ve gördükleri şeyler hakkında her zaman akıllarında not alıyorlar.

Sık sık diğerlerinin özledikleri şeyleri alırlar ve bir kelime bile söylemeden önce düşüncelerini ve niyetlerini okumak için esrarengiz yeteneği vardır.

8. Terazi bencil ve düşüncesiz insanlara dayanamaz.
Terazi bencil insanlardan nefret ediyor. Etrafındaki herkesi altüst eden sadece kendilerine bakan bencil ve önemsiz insanlardan uzak dururlar.

Eğer başka birinin söyleyeceklerini dinlemeyi reddeden, kibirli, bildiğiniz bir türseniz, Terazi sizi basitçe ayarlayacaktır.

9. Terazi hayatında soğuk ve rahat bir yaklaşıma sahiptir.
Terazi’nin belki de en iyi bilinen özelliklerinden biri, hayatlarına oldukça sakin ve rahat bir yaklaşımda olmalarıdır.

Saçma sapan şeylere sarılmamaya veya orantısız durumlara maruz kalmamaya çalışırlar ve aşırı kargaşalarda bile sakin ve düz dururlar.

10. Terazi ikna edicidir ve onlara hayır demek zor olabilir.
Pürüzsüz ve konuşkan Terazi, konuştuğunda çok fazla mantıklı görünebilir … ve hayır demek neredeyse imkansızdır.

Onların ses mantığı ve kelimelerle inanılmaz yolu, başkalarının rahatlıkla kendi düşünce tarzlarına gelmelerini sağlıyor!

 11. Terazi, hainleri yok sayar ve isteklerinin peşinden gider.
Teraziler gün boyunca oturup, hiçbir şey yapmadan, hayata küskün ve şikayet eden insanları dinleyecek sabra ve onlara ayıracak zamana sahip değil.

Onlar, “bir irade varsa, bir yolun var” olduğuna inanan eylemcilerdir ve hayallerine gelince, herkesin söylediklerinden bağımsız olarak istediklerinin peşinden giderler.

12. Terazi son derece büyüleyicidir ve flörtlerine mutluluğu yaşatır.
Büyüleyici Terazi, gerçekten bir kişiden etkilendiği zaman, içgüdüsel olarak çekiciliğini ön plana çıkarabilir. Onların dostça ve cıvıl cıvıl doğası başkaları için inanılmaz derecede çekici hale gelebilir.

Yaptıklarını fark etmeden bile son derece baştan çıkarıcı olabilirler… sadece doğal olmak onlara yetiyor!

13. Terazi hesaplar ve rakiplerinden birkaç adım önde düşünülür.
Zeki Terazi, anın uyandırdığı aptal ve mantıksız kararlar vermek istemiyorlar, bunun yerine son derece hesaplı ve dokunaklı olma eğilimindedirler.

Her zaman, orantılıdırlar ve oranlar onların lehine dizilir. Emin olmak için rakiplerinden bir kaç adım önde yürürler.

14. Terazi, bencil olan bir sevgiliyle birlikte olamaz.
Teraziler seçici aşıklar, doğru kişiye verilecek çok sevgileri vardır, ancak bu aşka karşılık veremeyen biriyle birlikte olmazlar.

İlişkilerin “al ve götür” ile ilgili olduğunu anlayan ve Terazi’ye bir ilişkiden istedikleri sevgi ve şefkati sağlayabilecek birisine ihtiyaçları var.

15. Terazi, bir dostluğu kaybetmek yerine bir argümanı kaybetmeyi tercih eder.
Teraziler bazen inatçı ve dik kafalı olabilirler. Onlar tamamen önemsiz ve saçma bir arkadaşlığın peşinden gitmekten ziyade, kendi doğasına ve mantığına uygun dostluklar kurmayı yeğler.

Onlara göre bazı dostluklar hemen savaşmaya değer değildir. Terazi bu konuda ödün verir gibi gözüküyorsa da emin olmadan savaşmayacaktır.

16. Terazi, başkalarını mutlu etmek için kendisine çok fazla baskı uygular.
Endişeli Terazi, etrafındakilerin mutlu olmalarını sağlamak için ve herkesi memnun etmek için bir yol bulmaya çalışmaktan kendilerine çok fazla baskı uygularlar.

Kesinlikle herkesi memnun edemediklerini ve bazen kendilerine bakmak için iyi olmaları gerektiğini hatırlamak zorundalar.

 17. Terazi mükemmel bir dinleyicidir ve iyi tavsiyelerde bulunurlar.
Terazi dinler ve tavsiyeler verir. İhtiyaç duyulduğunda arkadaşına kulağını vermek için her şeyi bırakacak bir arkadaştır.

Sizi sadece gerçekten dinlemeyecekler, aynı zamanda mantıksal doğası ve her iki taraftan da bir durumu görebilme yetenekleri sayesinde de oldukça güzel tavsiyeler veriyorlar.

 18. Terazi açık fikirlidir ve oldukça ilginç bir karakterdir.
Terazi açık fikirlidir. Meraklı ve ilginç olmanın özelliklerini taşır. Her zaman yeni fikirleri keşfetme peşindedir.

Bir kitabın kabına bakarak yargılanmamasına inanırlar ve yeni ortamlara girip yeni insanlarla tanışırken açık fikirli olmayı tercih ederler.

 19. Terazi, konuşmaları canlandırmaya çalışan sosyal bir yaratıktır.
Terazi ilginç konuşmaları seviyor. Doğası gereği oldukça sosyal olma eğilimindedir ve ilginç ve düşündürücü sohbetler yoluyla başkalarıyla bağlantı kurmayı severler.

Onlar zodyakın “komünistleri” olarak kabul edilirler ve birileriyle konuştuklarında kaybettiklerini bulmaktan daha fazla zevk aldıkları birkaç şey vardır.

20. Terazi zaman zaman düpedüz öngörülemez olabilir.
Terazi, tüm hava işaretlerinde olduğu gibi, bazı zamanlarda oldukça öngörülemez olabilir. Yaptığı şeyleri düşündüğünüzde, daha önce görmediğiniz şeyi yapacak ve sizi şaşırtacaklardır.

Onların öngörülemeyen ve kendiliğinden olan özellikleri, Terazi’nin etrafındayken hayattan asla sıkılmamanızı sağlar.

21. Terazi sevdikleri mutlu olduğunda mutlu hisseder.
Barışçıl Terazi, tüm arkadaşları ve ailesi ile ilgilidir ve çevrelerindekiler de en iyi şekilde hissettiklerinde en iyi şekilde hissederler.

Sevdikleri herkesin isteklerini yerine getirmek ve mutluluğunu garantilemek için büyük çaba sarf edecekler. Bu nedenle hayatınızda iyi bir Terazi dosta sahip olmanız  ve onu kaybetmemeniz gerekiyor!

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum yaz