On Yedinci Hafta

Bebeğiniz 17. Haftada

Bebeğinizin iskeleti yumuşak kıkırdaktan kemiğe geçerek değişiyor ve umbilikal kord – onun yaşam çizgisi plasentaya kadar – daha da güçleniyor ve kalınlaşıyor. Bebeğiniz şimdi 140 gr ağırlığında (yaklaşık bir şalgam kadar) ve baştan aşağıya doğru yaklaşık 13 cm uzunluğundadır. Eklemlerini hareket ettirebilir ve ter bezleri gelişmeye başlıyor.

* Bu bilgiler yaklaşık olarak verilmiştir. Her hamilelikte farklılıklar gösterebilir ve büyüme oranları değişebilir.

17. Hafta : Bebeğiniz şalgam büyüklüğünde

Siz ve Hamileliğiniz

Biraz dengesiz hissetmeye mi başlıyorsunuz? Göbeğiniz büyüdükçe, ağırlık merkeziniz değişir, bu nedenle zaman zaman ayaklarınızda biraz dengesiz hissetmeye başlayabilirsiniz. Düşme riskinin yüksek olduğu durumlardan kaçınmaya çalışın. Bir yuvarlanma riskini azaltmak için alçak topuklu ayakkabılar giyin; Karın travması sizin ve bebeğiniz için tehlikeli olabilir. Aynı zamanda arabadayken emniyet kemerinin kucak kısmını göğsünüzün altında tutun, göğsünüzün üzerinden geçirin ve göğüslerinizin arasına rahatça oturması gereken omuz kemerini kullanın. .

Ayrıca gözlerin daha kuru olduğunu fark edebilirsiniz. Tezgah üstü yağlama damlalarının kullanılması yardımcı olabilir. Kontakt lenslerinizle rahatsız oluyorsanız, daha kısa süre kullanmayı deneyin. Hala rahatsızlığınız varsa, doğum yapana kadar gözlüklere geçin.

Muhtemelen en azından kısmen de olsa, tuvaletinizi yapmak için uyanırken, mide ekşimesi, bacak krampları, ağrılı bacaklar veya sırt ağrısı ile başa çıkmak veya daha rahat bir pozisyona geçmek için rüya dolu bir çevrimi kesintiye uğratıyor olabilirsiniz.

Rüyaların hamilelik sırasında bu kadar canlı görünmesi de kısmen mümkün olabilir çünkü çoğu kadın hamileliği, neşeden tutkuya ve aradaki her şeyden öte, ama hiç kimsenin kesin olarak bilmediği bir zamandır.

İkinci üç aylık dönemde, birçok hamile kadın, yavru, civciv ve yavru kedi gibi sevimli, yavru hayvanları hayal eder. Rüyalarınızdaki dost canlılar genellikle içgüdülerinize odaklandığınızı gösterir. Öte yandan, tehditkar hayvanlar, hayatınıza giren garip yeni yaratık hakkında kararsızlığı temsil edebilir.

Eski bir alevle seksi bir karşılaşman var. Annelerin çoğu, değişen figürleri ve cinsel yaşamlarına olan etkileri konusunda endişe duyuyor – diğerleri ise her zamankinden daha fazla cinsel olarak suçlanıyor. Her iki duygu da hayallerinize sıklıkla yansır. Sadece erotik rüyalar rahatlatıcı güvence sunmakla kalmaz, aynı zamanda uyanık olduğunuz saatlerde hissettiğiniz cinselliği yansıtabilir.

Çılgın rüyaları durdurmak için yapabileceğiniz hiçbir şey olmadığı için onlarla eğlenmeyi deneyin. Bir not defteri ve kalemi yatağınızın kenarında tutarak not alın.

Fikir arıyorsanız, Bebek isimleri bulucu ve bebek isimleri ilham veren sitelere göz atın. Beğendiğiniz için bulduğunuz 10 bebek isminin bir listesini yapın. Eşinizin de aynı şeyi yapmasını sağlayın. Hem yaşayabileceğiniz bir dizi ada sahip oluncaya kadar sırayla devam edin. Belirli isimleri neden beğenip beğenmediğiniz hakkında konuşun. Birçok çift, eski kız arkadaşların veya erkek arkadaşların isimleri ve aile büyüklerinin isimlerini seçerler veya hiç kullanılmamış isimler bulmak için sıkı araştırmalar yapar.

Gebeliğinizin On Sekizinci Haftası için tıklayınız…

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum yaz