KOVA 21 Özelliği ( 20 Ocak – 18 Şubat )

Element : Hava

Renk : Açık Mavi, Gümüş

Gün : Cumartesi

Gezegen : Uranüs, Satürn

Genel Uyumluluk : Aslan, Yay

Şanslı Numaralar : 4, 7, 11, 22, 29

Kova Burcunun Özellikleri

Güçlü Yönleri : Temkinli, Özgün, Bağımsız, İnsani

Zayıf Yönleri : Duygusal İfade, Mizaç, Taviz verme, Uzak durma

Hoşlandığı Şeyler : Arkadaşlarla eğlenmek, Başkalarına yardım etmek, Nedenlerle savaşmak, Entelektüel sohbet, İyi bir dinleyici

Hoşlanmadığı Şeyler : Sınırlamalar, Kırıcı sözler, Yalnızlık, Sıkıcı durumlar, Onlarla aynı fikirde olmayan insanlar.

Hiç Kova’yı Kova kılan şeyin ne olduğunu merak ettin mi?

Kova kişiliğini oluşturan benzersiz özelliklere ve karakteristiklere daha yakından bakmanız gerekiyor… ve size bir Kova olmanın ne olduğu konusunda daha iyi bir fikir vermek için araştırdık.

1. Kova, çok ince düşünür ve açık fikirli olmayı sever.
Kova açık bir zihin tutar, diğer insanların söylediklerine güvenmek yerine, doğru bildikleri şeylere daha özgür ve bağımsız düşünürler olarak bilinir.

Bir kitabı, kabına bakarak yargılamaktan hoşlanmazlar ve yeni durumlara girip yeni insanlarla tanışırken açık fikirli olmayı tercih ederler.

 2. Kova, insanları şaşırtabilecek kızgın bir tarafa sahiptir.
Kızgın Kova, gerçekten çok zor sinirlenebilir ve kolay kolay kontrolü kaybetmezler. Amaaa eğer sabrını zorlamayı başarırsanız… orada olmayı asla istemeyebilirsiniz.

Kaynama noktasına vardıklarında ve hayal kırıklığına uğradıklarında olan bir şeyleri şişirme alışkanlığına sahipler.

 3. Kova yalan söyleme konusunda iyi değildir.
Kova, pek çok beceriye sahiptir, ancak ikna edici bir şekilde yalan söyleyebilmek genellikle bunlardan biri değildir.

Sonuç olarak, gerçeği söyleyemedikleri durumlarda, genellikle hiçbir şey söylememeyi tercih ederler.

 4. Kova, müzik dünyasında yaşıyor ve nefes alıyor.
Kova Müzik sever ve hayatında müzik olması onun için her zaman daha iyi…

Bir enstrümanda sıkışma ya da kulak tırmalayacak bir bozukluk olduğunda bunu hemen anlıyor. Bir şekilde müzikle güçlü bir bağlantı hissediyor.

Kova burcundan olan Bob Marley bir keresinde “müzik hakkında iyi bir şey söylendiğinde, kader sana vurduğunda, acı hissetmiyorsun” demiştir.

 5. Kova, bazı konularda çok fazla detaya inme gibi kötü bir alışkanlığa sahiptir.
Zeki beyin Kova’nın olumsuz özelliklerinden biri, kesinlikle sorumluluk gerektiren durumlardan kaçma eğilimine sahip olmalarıdır.

Bazen kendilerinin aktif olmalarını gerektiren konularda mantık ararlar ve inanılmaz derecede stresli ve endişeli hissettikleri noktaya kadar analiz ettiklerini görürler.

 6. Kova şişirilmiş egolu kişiliklerden uzak kalır.
Kova show yapılmasını sevmez. Eğer Kova ben, ben’im ve dobrayım diyen biri değilseniz, sürekli abartılı sohbetler yapıyorsanız ve söyledikleriniz aşırı şişirilmiş gelirse, sizden etkilenmekten çok uzak olacaklardır.

Sınırlarına uymazsanız ya da dostluk konusunda samimi olmadığınızı anlarsa, muhtemelen diğer yoldan yürümeyi tercih ederler ve ellerinden geldiğince sizden uzaklaşmaya çalışırlar.

7. Kova bazen kötü ve alaycı olabilir.
Kova alaycı olabilir. Kova burcunun altında doğanlar genellikle acımasızca alaycı olan krallar ve kraliçelerdir. Doğal olarak onlara öyle geliyor ki, yarım saat boyunca ne yaptığını bile fark etmiyorlar.

Onlara en yakın olanlar bu tatsız mizah anlayışları ile genellikle Kova çevresinde olduğu zaman kendilerini mutlak histerik içinde bulurlar.

8. Kova, arkadaş seçimine ve onları hayatlarına alma konusunda dikkatlidir.
Yakın arkadaş Kova, onların ‘iç çemberine’ kimlerin girmesine izin verdiği konusunda seçici davranır ve en yakın arkadaşlarına geldiğinde nicelikten fazla kaliteyi tercih eder.

Çevrelerinde bulunan bir ton rastgele tanıdıklarından daha fazla olmasını istedikleri şey hayatlarına soktukları gerçek arkadaşları…Yanlarında bulundurdukları gerçek arkadaşları onlara yetiyor.

9. Kova, oldukça duygusal olabilir ama bunu başkalarına göstermezler.
Kova zaman zaman duygusal tarafta olabilir, ancak diğer zodyak işaretlerinden farklı olarak genellikle bu konuda çok açık olmayacaktır.

Duyguları yüksek olduğunda, sorunların halletmek için dış dünyadan uzaklaşabilirler.

Konuşmak istemedikleri zaman, onları sorgulamaya çalışır ve istemediği halde fikirler verirseniz size belli etmeseler de içten içe kızarlar…

10. Kova inanılmaz derecede bağımsızdır ve kendilerine güvenmeyi tercih ederler.
Kendine güvenmenin özellikleri, Kova da güçlüdür. Dışarı çıkmak ve başkalarının yardımına veya ellerine güvenmek zorunda kalmadan, kendi işlerini kendi başlarına yapmak için büyük bir istekleri vardır.

Bazen çok bağımsız olabilirler, ancak en çok ihtiyaç duydukları zamanlarda yardım istemekte zorlanırlar.

11. Kova sıklıkla yanlış anlaşılır.
Yanlış anlaşılmak Kovalar için çok şaşılacak bir durum değildir. Kendileri buna zamanla alışırlar.

Yaptığı şeyler genellikle yanlış anlaşılır ve olaylara tepkilerini göstermelerinin alışılmadık şekilleri vardır, ancak bu daha az önemsedikleri anlamına gelmez. Onlar sadece farklı şeyler yapma eğilimindedirler.

12. Kova, değişimi kucaklar ve oldukça öngörülemez olabilir.
Tahmin edilemezlik duygusu yaygın bir Kova karakteridir. Sıkıcı tekrar eden rutinlerden sıkılırlar ve her gün aynı şeyleri yapma fikrinden nefret ederler. Hayatlarını bir macera duygusuyla yaşamayı tercih ediyorlar.

Bu kendiliğindenlik duygusu, etrafta olmak için çok eğlencelidir ve arkadaşlarını sürekli yanlarında tutar.

13. Ne yapılacağı ya da nasıl düşünüleceği söylendiğinde nefret eden asi bir yanı var.
Kova’nın isyankar tarafı, insanların kendi iradelerini, düşündükleri veya hareket ettikleri şekilde değiştirmelerini talep etmeye zorladıklarında ortaya çıkar.

Kova’nın son derece bağımsız özellikleri onları yaşamlarını kontrol edebileceklerini düşünen herkesten uzak tutmaya yönlendiriyor.

14. Kova geçmişteki hatalarından ders alır ve aynı hatayı iki kez yapmaz.
Kimse mükemmel değildir ve Kova bile önemli kararlar alırken hata yapmaya eğilimlidir.

Ama diğer burçlardan farklı olarak, yapamayacakları şeylerden biri, aynı aptal yanılgıyı tekrar tekrar yapmamalarıdır.

15. Kova, yenilik yapmaktan ve işleri yoluna koymaktan korkmuyor.
Kova, kendi kutusunun benzersiz ve ‘dışına çıkıp, başkalarının göremeyeceği’ yeni fikirler ve çözümler üretmelerini sağlayan görevleri ele alır.

Genellikle, geleneksel olarak değil de, kendi yollarını yapmak için seçebilecekleri sınırları zorlayan liderler olarak düşünülürler.

16. Kova, harika bir dinleyicidir ve işe yarar tavsiyeler de bulunur.
Kova arkadaşlarını aşağı ya da üzgün görmekten nefret eder ve konuşma ihtiyaçları olduğunda yada onları neşelendirmek gerektiğinde daima onlar için oradadırlar.

Onlar sadece iyi dinleyiciler değil, aynı zamanda bilgelik ve yararlı tavsiyelerle doludurlar.

17. Kova, hızlı öğrenen ve bilgi toplamaya meraklı süngerdir.
Kova, yaşam okulunda sonsuza dek öğrencidir ve yeni fikirleri ve kavramları anlamak için doğal bir hediyeye sahiptirler… HIZ

İlgi alanları farklıdır ve her zaman yeni fikirler ve yeni düşünme biçimleri için av peşindedir.

18. Kova insanlarda en iyiyi arar ve birine ikinci bir şans vermeye hazırdır.
Kova, içgüdüsel olarak insanlarda en iyiyi arar ve onlara yakın olan birilerini yerinde tutarak, onları affetmeye ve negatif enerjiyi tutmak yerine onlara ikinci bir şans vermeye hazırdırlar.

Bazen insanlara, hak etmedikleri halde ikinci bir şans verdiklerinde bu kişinin o şansı dikkatli kullanması gerekir. Çünkü Kova sabır taşı değildir…

19. Kova’nın güçlü görüşleri var ve dile getirmekten çekinmiyorlar.
Kova, herkesin söylediklerini dinlemek için isteklidir aynı zamanda kendilerine ait birkaç fikri dile getirmekten de korkmazlar.

İddia ettikleri ideallerini ve fikirlerini savunmaktan korkmazlar.

20. Kova zaman zaman tuhaf olabilir.
Söylentiler doğrudur. Kova, başkalarının yüzlerinde şaşırmış bir görünüm bırakan şeylerle ortaya çıkartırken tuhaf olabilir.

Bazıları başka bir gezegenden olup olmadıklarını merak edebilirler ama arkadaşları, onları her zamanki gibi kaybetmek istemedikleri için onları bu şekilde oldukları için seviyorlar.

21. Kova büyük hedeflerini gerçeğe dönüştürmek için bir güdüye sahiptir.
Büyük hedefler ve tutkular Kova’nın tipik özelliğidir. Kova BÜYÜK rüyalar görür ve bu hayalleri gerçeğe dönüştürecek yeteneklere sahiptir.

Onlar bir planı ortaya çıkarmak için azimlidir ve istedikleri yere gelmek için iyi zeka ve hayal gücüne sahipler.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum yaz