BAŞAK 21 Özelliği ( 24 Ağustos – 23 Eylül )

Element : Toprak

Renk : Gri, Bej, Soluk-Sarı

Gün : Çarşamba

Gezegen : Merkür

Genel Uyumluluk : Balık, Yengeç

Şanslı Sayılar : 5, 14, 15, 23, 32

Başak Burcunun Özellikleri

Güçlü Yönleri : Sadık, Analitik, Nazik, Çalışkan, Pratik

Zayıf Yönleri : Utangaçlık, Endişe, Kendini ve diğerlerini aşırı eleştirel

Hoşlandığı Şeyler : Hayvanlar, Sağlıklı Gıda, Kitap, Doğa, Temizlik

Hoşlanmadığı Şeyler : Dedikodu, Yardım İstemek, Her zaman merkezde olmak

Hiç Başak’ı Başak kılan şeyin ne olduğunu merak ettin mi?

Bir Başak olmanın tam olarak ne anlama geldiğini daha iyi anlayabilmek için, 21 belirgin Başak kişilik özelliklerine bakarak biraz daha yakından inceleyelim.

1. Başak boş konuşmuyor… sadece yapıyor.
Başak başarılı olmak için “hiçbir eylemsiz konuşma” türüne dahil değildir. Bir şeyler yapacağına karar verdiklerinde, gerçekleşene kadar çalışacaklarına inanın.

Onlar, aklına koydukları bir şeyi başarmakta zorlukla karşılaştıklarında kararlılık ve öz disiplinle birlikte hedef belirleyicilerdir.

 2. Başak zor problemlere çözüm bulma yeteneğine sahip bir analitik akla sahiptir.
Başak bulmacalar çözüyor…Başakların zekice bir akılları vardır ve diğerlerinin çözmekte zorlandığı sorunlara çözüm bulmalarına yardımcı olan dikkatli bir yapıları vardır.

Görünüşte imkansız problemleri küçük ve işlenebilir parçalara ayırabilir ve sonra gerçekten işe yarayan bir çözüm bulabilirler.

3. Başak, beceriksizlik ve aptallıktan dolayı hayal kırıklığına uğrar.
Başak aptallıktan nefret eder. Yetersizlik ve aptallıkla baş etmek söz konusu olduğunda Başak dünyadaki en hasta kişidir.

Bazen sadece derin nefes almaları ve 10’a kadar saymaları gerekir… Dünyadaki herkes roket bilimci olamaz.

4. Başaklar göstermeseler bile duyarlı ve duygusaldırlar.
Hassas Başak, her ne kadar sadece onlara bakarak tahmin etmemiş olsanız da Başak oldukça derin ve oldukça duygusal olabilir.

Bazen çoğu insanın anlayabildiğinden daha fazlasını elde ederler, ancak başkalarının sorunlarıyla uğraşmaktan korktukları için bunun hakkında konuşmayı reddedebilirler.

5. Başak bir mükemmeliyetçi…
Mükemmeliyetçi Başak, eğer bir şey yapacaklarsa, doğru bir şekilde yapabileceklerini düşünen ünlü mükemmeliyetçilerdir. Kendileri için yüksek standartlar belirliyorlar ve sürekli olarak daha yüksek ve daha yüksek seviyelere ulaşmak için kendilerini zorluyorlar.

Kendilerini oldukça zorlayabilir ve gereksiz bir stres durumunda hissetmeye başlayabilirler.

 6. Başak, gizli bir vahşi tarafa sahiptir.
Eğlenceli Başak, çoğunlukla zodyaka ait daha ayrıcalıklı işaretlerden biri olma eğilimindedir, gizli ruh halleri ortaya çıkınca, saçlarını bırakma ve biraz vahşi olma eğilimi gösterirler.

Kendilerini yanlarında rahat hissettikleri iyi arkadaşlarının etrafında olmak isterler, genellikle bu rahatlıklarını ortaya çıkarmak eğilimindedirler.

7. Başaklar, kendileri görene kadar bir şeye inanmayan şüphecilerdir.
Şüpheci Başak, başkalarının dedikodularına ve sözlerine bel bağlayan tipler değildir ve akıl yürütmelerini gerçeklere ve somut delillere dayandırmayı tercih ederler.

Onlar, kuşku ve ön yargı ile ilgili kendi sonuçlarına varmayı seven bağımsız düşünürler olarak doğarlar.

8. Başakları güçlü görüşleri vardır ve söylemekten korkmuyorlar.
Hakim Başak, Güçlü fikirli olma eğilimindedir ve sonuç olarak, görüşlerini bildirmekten korkmayan bireylerdir.

Sürü zihniyetinden kolayca etkilenmezler ve kendi fikirlerine sıkı sıkıya bağlı kalırlar.

9. Başaklar, endişeli ve aşırı düşünenlerdir.
Endişeli Başak, küçük her şeyi düşünmek ve analiz etmek için gerçek bir stres başı olabilir. Akılları sürekli olarak çalışıyor ve kendilerini panikletmeye yetiyor…

Meşgul yaşamlarında molalar almayı ve uzun vadede aklı başında kalmayı isteseler de akıllarını dinlendirmek için bile mola vermeyi hatırlamaları gerekir.

 10. Başak bir savaşçı değil, genellikle çatışmadan kaçınmaya çalışır.
Başak bir sevgilidir, çatışmaya başlama yolunda gitmez ve doğası gereği bir savaşçıdan daha çok sevgilidir.

Eğer etrafınızda Başak varsa onun çok sokulgan, sıcak kanlı ve samimi olduğunu göreceksiniz.

 11. Başak çantada kekliğin DEĞİLDİR… Her zaman yerini bilir.
Başak kendini savunma konusunda sizin ummadığınız tepkiler verebilir. Onu pasif bulup bir kenara atabileceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Başak barış yanlısı bir yapıya sahip olabilir ama saldırganlık eylemine başvurmadan da sizi kendi sözleriyle yere sermeye yetecek kadar zekidirler.

12. Başak sorgulanmaktan ve nasihatten nefret ediliyor.
Başak sorgulanmış hissetmekten veya insanların her hareketini eleştirmesinden nefret eder. Yargılamak ve ders vermek Başaklara yapmamanız gereken bir şey…

Bu açıkçası onları ilgilendirmez Başak için onları yargılama hakkına sahip dendiğinde onun için vazgeçemeyeceği, çok iyi tanıdığı, söylediklerinin doğru olduğuna inandığı kişiler olması lazım.

13. Başak çok iyi patron olabilir
Başaklar , zaman zaman biraz hırslı olma yetenekleri ile tanınıyorlar… bazıları da “köle şoförü” olarak adlandırılıyor.

Ancak, bir takımı bir araya getirme ve bir şeyler yapma konusunda kayda değer bir yeteneğe sahip olduklarını inkar etmiyorlar ve bu nedenle de genellikle hayattaki liderlik pozisyonlarını üstlenmeye devam ediyorlar.

14. Başak kendine çok güvenir ve zekadan etkilenir.
Kendine güvenen Başak, çabuk bıkmak ve sıkılmakla meşhurdur. Eğer sizden sıkıldıysa size gitmek kalıyor. Başak sizden sıkılsın istemiyorsanız zeka onları etkileyen en iyi unsurdur. Güzellik onun için bir yere kadardır.

Kendine güveni onu daha emin adım atar hale getiriyor. Attığı emin adımda siz varsanız ve onu yanıltmışsanız bir daha asla ona ulaşamazsınız. Sizi bir kez bırakması yeterli.

15. Başak bazen soğuk olarak karşımıza çıkabilir, gerçek şu ki açılma konusunda ihtiyatlı davranırlar.
Soğuk ve uzak Başak, bazen iyi bilmedikleri kişilere soğuk ve uzak olarak gelebilir, ancak gerçek şu ki, önce bir insanı tanımak için zaman ayırmayı tercih ederler ve insanlara açılma konusunda ihtiyatlı davranırlar.

Birisine gerçekten açılmadan önce, onlara güvenmeyi öğrenmeliler.

16. Başak bir sinir krizi eşiğinde iken bile sakin görünebilir.
Başak’ın gizemli duyguları, içte duygusal bir çöküş yaşıyor olsalar bile dışarıdan aldatıcı bir şekilde sakin ve rahat görünebilirler.

Yardım alma ve isteme konusunda iyi değiller ve duygularını saklamak gibi kötü bir alışkanlığa sahipler.

17. Başak organize kalır ve dağınıklığı sevmez.
Organize Başak, birşeylerle ilgili sistematiktir ve her şeyin olabildiğince düzgün çalışmasını sağlamak için hayatlarını düzenlemeyi severler.

Onlar odaklanmak için karışıklık ve dağınıklık ile çevrili olduklarında bir şeyler yapmakta zorlanan “temiz ucubeler” olma eğilimindedirler.

18. Başak hesaplıdır ve umursamaz kararlar vermez.
Hesaplanmış kararlar zodyaktaki daha pervasız burçlardan farklı olarak Başakta bulunmaz. Kuvvetli karakteristiklere ve rasyonellik ve sağduyu özelliklerine sahiptir;

Başak, her zaman tüm avantajları ve eksileri tartmayı garantileyen önemli yaşam kararları verme yaklaşımlarında son derece hesaplı davranan kişilerdir.

19. Başak mütevazi ve alçakgönüllüdür.
Mütevazi Başak, genellikle yüksek başarıya sahip olma eğiliminde olmalarına rağmen, aynı zamanda son derece alçakgönüllü ve yetenekleri konusunda düşük düzeyde bir egoya sahiptir.

Bazen onlar övgüleri kabul etmekte zorlanan mütevazi bireylerdir.

 20. Başak iyi bir gelecek için çok çabalıyor.
Başak, geleceği doğru inşa ediyor, her zaman kendileri ve sevdikleri için bir şekilde daha iyi bir gelecek inşa etmek için çalışıyor.

Sürekli olarak geleceği düşünürler ve hayallerini gerçeğe dönüştürmek için planlar yaparlar.

 21. Bir arkadaş olarak Başak, sonuna kadar sadıktır.
Sadık Başak, size biraz zor açılır ama bir kez güvenini ve dostluğunu kazandıktan sonra, işlerin zorlaştığı zamanlarda bile arkadaşlarına sadık kalan son derece sadık arkadaşlardır.

Başak ne olursa olsun, senin için orada olan güvenebileceğin bir arkadaştır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum yaz