BALIK 21 Özelliği ( 19 Şubat – 20 Mart )

Element : Su

Renk : Leylak, Mor, Menekşe, Deniz yeşili

Gün : Perşembe

Gezegen : Neptün, Jüpiter

Genel Uyumluluk : Başak, Boğa

Şanslı Numaralar : 3, 9, 12, 15, 18, 24

Balık Burcunun Özellikleri

Güçlü Yönleri : Merhametli, Sanatsal, Sezgisel, Nazik, Bilge, Müzikal

Zayıf Yönleri : Korkunç, Aşırı güven veren, Üzücü, Gerçeklikten kaçma arzusu

Hoşlandığı Şeyler : Yalnız olmak, Uyumak, Müzik, Romantizm, Görsel medya, Yüzme, Manevi temalar

Hoşlanmadığı Şeyler : Her şeyi bilir, Eleştirilmek, Geçmişe dönüş, Her türlü zulüm

Hiç Balık’ı Balık kılan şeyin ne olduğunu merak ettin mi?

Balık burcu olmanın gerçekten ne anlama geldiğini daha iyi anlamanız için, Balık burcunda yaygın olarak bulunan 21 özelliği açığa çıkaracağız.

 1. Balıkların dünyaya vermek için BÜYÜK bir kalbi ve bir sürü sevgisi vardır.
Balıkların saf kalpleri var. Balıklar, dünyaya vermek için çok fazla sevgisi olan son derece kibar ve merhametli bir ruhtur.

Onların açık yürekleri, insanlarda en iyilerini görmelerine izin verir ve kim oldukları ya da arka planlarının ne olabileceği fark etmeksizin başkalarıyla gerçekten empati kurabilirler.

2. Balıkların insanların içindeki en iyiyi ortaya çıkarma yolu vardır.
Balık, senin içinde olan en iyiyi ortaya çıkartıyor. Balıklar, etrafta olmak için son derece olumlu bir ruhtur ve sahip oldukları insanlara en iyi getiriyi getirme yollarına sahiptir.

Onlar sevdiklerine inanılmaz derecede destek veriyorlar ve onları her zaman içlerinde güven ve iyimserlik duygusu aşıladıkları her şeyde teşvik ediyorlar.

3. Balıklar için önemli olan şey iç güzellik…
Balık sığ bir yaratık değildir ve bir kişinin dışarıda nasıl görüneceğinden ziyade bir kişinin içte ne olduğuyla daha fazla ilgilenme eğilimindedir.

Birisini daha derin bir seviyede tanımayı seviyorlar ve eğer yüzeye çıkmalarına ya da yüzeyin altında bir yere sahip olmalarına izin vermezseniz, o zaman onlar sıkılabilir ve uzaklaşabilirler.

 4. Balık inanılmaz derecede sezgiseldir ve içgüdülerini takip ederler.
Sezgisel zihin Balıklar, yaşamları boyunca onlara rehberlik eden güçlü içgüdülere sahiptir.

Diğerlerinin sık sık özledikleri titreşimleri ve ince ipuçlarını toplarlar ve duygusal zamanlarında yanlarında olmak isterler.

5. Balıklar, arkadaşlara geldiğinde kaliteyi tercih eder.
Yakın arkadaş Balıklar, yüzlerce yüzey seviyesinde arkadaşlıklarını sürdürmek için zamanlarını harcamaktan hoşlanmıyor ve bunun yerine daha anlamlı ilişkiler kurmaya odaklanıyor.

Zamanlarını kendileri için en önemli olanlarla harcıyorlar ve çok az bir yakın arkadaşa sahip olduklarını bildikleri için onlara binlerce tanıdıktan daha fazla güvenebileceklerini biliyorlar.

 6. Balık hayalperesttir…
Hayalperest Balıklar için, gerçeklik genellikle partinin olduğu yerde değil. Onlar kendi akıllarında ve hayal güçlerinde sonsuza kadar kaybolmuş hayalperestlerdir.

Onlar, kural kitabını tamamen ortaya çıkaracak ve işleri yepyeni bir şekilde yapacak kadar delice olan vizyonerler olma eğilimindedirler.

7. Balık, romantizm için tam bir enayi…
Romantik Balıklar, sevgi, şefkat, tutkulu jestler için enayi olma eğilimindedir. Onun bu sevecen hali partnerleri tarafından genellikle kullanılmaya hazırmış gibi algılanır ve genelde onu kullanırlar…

Kendilerini özel hissetmek ve sevilmek için sevdiklerine jestler yapmaktan hoşlanıyorlar ama partneri onun bu zaafını kullanınca uğradıkları umutsuzluğu nasıl sileceklerini de iyi biliyorlar.

8. Balıklar oldukça gizemli olabilir ve “anlamak” kolay değildir.
Gizemli Balık kişiliği, “sıkıştırılmak” veya herhangi bir kutuya koymak için aşırı derecede zor olma eğilimindedir.

Onlar, başkalarının ilgisini çeken bir zekaya sahiptir. Etrafındaki insanlarda onları merakta bırakan zor ve gizemli özellikleri var.

 9. Balıklar derin, duygusal bir yaratıktır.
Hassas Balıklar, her şeyi yoğun hisseden derin duygusal bireylerdir.

Ruh halleri rüzgar gibi değişebilir. Çoookk huzurlu ve mutlu iken, bir dakika sonra dünyanın tepesinde düpedüz mutsuzluk hissi yaşayabilirler. Diğerlerinin bazen ayak uydurması zor olabilir!

10. Balıklar manevi yönleriyle temas halinde.
Balık burcunun altından doğanlar, manevi taraflarıyla daha çok temas halinde olma eğilimindedir ve genellikle etraflarındaki evrene derin bir bağlantı duyarlar.

Genellikle, dikkatleri ve meditasyon gibi uygulamalardan çok yararlandıkları küçük şeyleri vurgulamak yerine, daha büyük bir resme odaklanmayı tercih ederler.

 11. Balıklar, karşısındaki kişinin gerçek niyetlerini okuyan şöhrete sahiptir.
Analitik gözlemci Balıklar, genellikle bir insanın gerçek güdülerini ve niyetlerini ve daha sık olarak içgüdülerinin dışında olan şeylerden daha fazlasını toplayabilir.

Vücut dilini ve diğer ince ipuçlarını toplayabiliyorlar ve birisinin niyetinin kötü olduğunu anladığında, Balık zihninde genellikle kırmızı bir bayrak çıkıyor.

12. Balıklar her türden insanla anlaşabilir.
Balıklar, kişilikleri ile yumuşak huylarıyla yeni insanlara ve çevreye çabuk adapte olmalarına imkan veren uyarlanabilir bir özelliğe sahiptir.

Hemen hemen herkesle ortak bir nokta bulabilir ve onlarda insanlara kendilerini rahat hissettirmenin bir yolu mutlaka vardır.

13. Balıkların inanılmaz cömert bir yapısı vardır.
Balık kişiliği son derece cömert davranır ve iyi şanslarını başkalarıyla paylaşmak için asla kendilerini geri tutmazlar….

İhtiyacın olduğunu gördüklerinde kendisinde olan her ne varsa vermeye hazırdır.

 14. Balık bazen çok kararsız olabilir.
Kararsız Balıklar, zaman zaman tercihte bulunmak için zorlanırlar ve yanlış karar verme korkusuyla her şeye ekstra temkinli yaklaşabilirler.

Bazen arkadaşlarını ve sevdiklerini tutumlarında kararlı davranamadıkları için kaybederler. Hatta kararsız arkadaşları varsa onlara doğru kararı vermeleri konusunda yardımcı da olamazlar.

 15. Balıklar reddedilmekten ve yalnız kalma fikrinden korkarlar.
Balıklar, reddedilme korkusu yüzünden kolay dostluk kuramazlar. Her zaman derin ve anlamlı bir ilişki için güçlü bir istekleri vardır. Ancak, aşkı bulmak onlar için her zaman kolay değildir.

Reddedilmeleri konusu yüzünden güvensizlik gösterebilirler, bu da onları kendilerini yalnız başına kalmaktan korkutur hale getirebilir.

 16. Balık çok sanatsal ve yaratıcıdır.
Yaratıcılığın ve özgünlüğün özellikleri Balık burcu kişiliklerinin derinliklerine yayılır ve çoğu zaman büyük sanatçılar, yazarlar, müzisyenler onun için yaratıcı bir zevki olan her şeyi yaparlar.

Dünya üzerinde, çoğu zaman büyük bir ilham kaynağı olarak hizmet eden bir şekilde kutunun içinde bir şeyler görmelerini sağlayan benzersiz bir perspektife sahipler.

 17. Bazen Balıkların bir süreliğine yalnız kalması gerekir.
Bazen Balık burcu her şeyden ve hayatın kargaşasından kaçıp bir nefes alması için uzaklaşmalıdır.

Onlara yakın olanlar aniden ortadan kaybolmaları halinde bunu kişisel olarak almamalıdır. Pillerini şarj etmek ve düşüncelerini sırayla analiz etmek için zamana ihtiyaçları var.

18. Balıklar dürüstlüğü ve samimiyeti takdir eder.
Balıklar, dürüstlük ve samimiyete değer verir. Güzel bir kulağa yalan söylemenizden asla haz etmez ve doğruyu duymayı tercih ederler.

Kendilerine yalan söylenmesinden nefret ediyorlar ve onlara karşı dürüst olursanız  size saygı duyacaklardır.

 19. Balıklar aşık olduklarında çok severler.
Balıkların sevgilisi olmak, onların mükemmel eşleşmelerini yaptıklarında sevdiği kişiye sahip oldukları her şeyi vermeleri için karar vermeleri hiç de şaşırtıcı olmamalıdır.

Tüm zodyakların en sadık ve kararlı olanıdır ve bir ilişkinin sürdüğünden emin olmak için yukarı, aşağı gider gelirler.

20. Balıkların insanları şaşırtan rekabetçi bir yönü var.
Balıkların bir meydan okuma  gerektiren durumda ne kadar rekabetçi olabildiği çok az fark edilir. Görünüşte apaçık doğaları tarafından aldanmayın, aslında kazanmayı çok severler.

Onları hafife almaya yetecek kadar saf olursanız, kıçınızı tekmelemek için hiç zaman kaybetmeyecektir.

 21. Balıklar sevdiklerinin desteğe ihtiyaç duyduklarını içgüdüsel olarak anlayabilir.
Destekleyici Balık, arkadaşlarından biri ya da sevdiklerinden birinin desteğe ihtiyaç duyduklarını inanılmaz duygusal içgüdüleri sayesinde çok hızlı bir şekilde anlayabilir ve yardımlarına koşabilirler.

Onlar her zaman birilerini daha iyi hissettirmek için ne söyleyeceklerini bilemiyor gibi görünen inanılmaz destekleyici ve rahatlatıcı arkadaşlardır.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Yorum yaz